GM i Officer ma prawo do usunięcia z szeregów Gildii graczy notorycznie lekceważących postanowienia regulaminu Gildii, od tej decyzji nie ma odwołania, a wydalenie jest bez prawa powrotu. 

I. Podstawowe informacje o gildii Homeless 

1. Gildia Homeless, jest gildią PvE (Player versus Environment). Głównym celem jej członków, jest organizowanie grup raidowych, w celu uczestnictwa w raidowych instancjach oraz zdobywania wyposażenia poprzez zabijanie wszelakich bossów. 

2. Gramy po stronie Hordy. 

3. Jesteśmy gildią typu semi-hardcore (mimo to, jest u nas miejsce dla graczy typu Hardcore). 

4. Posiadamy własne forum (gdyby ktoś jeszcze nie zauważył). 

5. Posługujemy się komunikatorem głosowym Teamspeak. (więcej informacji w osobnym dziale) 

II. Struktura gildii 

1. Guild Master: Najwyższa władza w gildii; obecnie funkcję tą pełni Skajuuss. Ma decydujący głos w rozstrzyganiu wszelkiego rodzaju problemów. Tylko Guild Master i Officer ma możliwość dodawania lub usuwania ludzi z gildii oraz nadawania im rang. 

2. Officer: Osoba czynnie biorąca udział w życiu gildyjnym, upoważniona do zakładania i ogarniania rajdów, rozstrzygania wewnętrznych konfliktów. Odpowiada za rekrutację nowych osób oraz nadzoruje postępy i osiągnięcia wszystkich członków gildii. 

3. Warlord: Osoba z wybitnie długim stażem w gildii, obdarzona zaufaniem oficerów. Utrzymuje porządek w gildii oraz organizuje raidy podczas ewentualnej nieobecności Officerów. Ma również obowiązek obserwować Rekrutów i informować Officerów o ich postępach. 

4. Veteran: Rangę tą otrzymują najbardziej wartościowi Raiderzy, będący członkami gildii przez dłuższy okres. 

5. Raider: Osoba sprawdzona, posiadająca wszystkie prawa oficjalnego członka Homeless. Jest zobowiązana do brania regularnego udziału w rajdach i ma pierwszeństwo do miejsca w raidzie nad Socjalami i Trialami. 

6. Alt: Postać alternatywna jednego z członków gildii. Ustępuje pierwszeństwa reszcie członków gildii przy rozdawaniu zaproszeń do raidu i lootu. Każdy ma prawo do posiadania dowolnej ilości Altów, pod warunkiem, że nie loguje się na nie "raz na miesiąc". 

7. Trial: Osoba nowo przyjęta na okres próbny, będąca pod baczną obserwacją Officerów i Warlordów. Okres rekrutacji trwa minimum 1 tydzień. W tym czasie Rekrut ma obowiązek aktywnego uczestniczenia w raidach i jego główne zadanie to udowodnić nam swoją wartość i nie podpaść nikomu. 

8. Social: Member, który z różnych przyczyn nie gra regularnie lub w ogóle. Są to również osoby nie związane w jakikolwiek sposób z Homeless - znajomi obecnych raiderów będące w gildii dla towarzystwa - osoby te mogą ubiegać się o rangę Triala 

III. Obowiązki 

1. Będąc członkiem Homeless, Twoim podstawowym obowiązkiem jest aktywne uczestniczenie w życiu gildyjnym - zarówno w grze, jak i na forum. Nie chodzi tu o granie 12h na dobę ale o to, że jeżeli jesteś w grze to bierz udział w dyskusjach na \"zielonym\", a na forum nie ograniczaj się do przeczytania cudzych postów - napisz czasem coś od siebie. 

2. Jeśli będziesz organizował wypad do instancji - zapytaj pozostałych członków czy nie zechcieliby w nim uczestniczyć. Dopiero w dalszej kolejności szukaj pomocy wśród randomów lub kolegów spoza gildii. 

3. Wypowiadaj się o innych graczach z szacunkiem, a w szczególności o swych gildyjnych towarzyszach. Wyjątkiem jest bop, bop to chuj. 

4. Nie prowokuj kłótni z innymi członkami naszej gildii. Jeżeli masz inne zdanie na jakiś temat niż Twój rozmówca - staraj się go przekonać rzeczowymi argumentami, a nie przekrzykując go i znieważając. Wszelką kłótnię przenieś na whisp, ewentualnie na forum z jak najobszerniejszą dokumentacją- tam postaramy się coś zaradzić. 

5. Jesteśmy gildią ludzi dojrzałych (niekoniecznie wiekiem), zachowuj się więc tak, by nie wzbudzić co do tego u innych wątpliwości. Pamiętaj, że inni gracze (nie tylko członkowie gildii) widzą \"skąd\" jesteś. Pamiętaj, co jest napisane pod Twoim nickiem, pamiętaj o godnym reprezentowaniu gildii w świecie Warcrafta. 

6. Masz obowiązek powiadomienia kolegów o Twojej dłuższej nieobecności. Postacie będące offline dłużej niż 10 dni, bez stosownego usprawiedliwienia (na forum, bądź w grze ) będą wyrzucane. 

7. Kolejnym obowiązkiem jest czynne uczestnictwo w rajdach gildyjnych. Osoby, które nie interesowały się rajdami dłużej niż 14 dni bez usprawiedliwienia, zostaną wyrzucone. Informacje o raidach będą znajdować się w Guild Message of the Day 

8. Jeżeli chcesz pójść z nami na raid, musisz mieć ze sobą: 
a). Teamspeak. Nikt nie będzie sobie zawracał głowy pisaniem czegoś do Ciebie na czacie. Wskazany jest również zakup mikrofonu. Nie mając go, siłą rzeczy zmuszasz resztę do zerkania na czat, odwracając ich uwagę od tankowania/leczenia/dpsowania/wskrzeszania, bądź innych wymagających skupienia czynności. 
b). Wszystkie mozliwe "dopalacze". W celu zmaksymalizowania swojej efektywności, każdy powinien być zaopatrzony w jedzenie (na wypadek gdyby ktoś przegapił carta), potiony, eliksiry/flaski 

9. Twoim obowiązkiem jest przestrzeganie naszych zasad rozdawania lootu - jest to council loot. Szczegóły zawarte są one w odpowiednim dziale na forum (sprawy organizacyjne).

10. Osoby, które w czasie rozpoczynania się raidu są poza grupą raidową (w szczególności siedzą na BG/arenach) i nie są usprawiedliwione przez GM/Oficera, dostają demote. W przypadku Rekrutów takie incydenty będą kończyć się kickiem z gildii. 

11. Zachowanie ciszy i dyscypliny w trakcie trwania encounteru, zwłaszcza kiedy jest to progress lub któreś z rzędu podejscie do bossa na farmie, nie przekrzykuj raid lidera. W przypadku nie zastosowaniu sie przez jednego z graczy do tego punktu raid lider ma prawo do natychmiastowego usunięcia z raidu delikwenta, wobec którego dalsze konsekwencje będą wyciągnięte po raidzie. 

IV. Prawa 

1. Masz prawo do wypowiadania swojego zdania na każdy temat, także na tematy związane z funkcjonowaniem gildii. Możesz brać udział w ankietach i poddawać pod ogólną dyskusję własne pomysły - pomysły najlepiej umieszczać na forum. 

2. Masz prawo dowiedzieć się, dlaczego wyrzuciliśmy Cię z gildii. 

V. Zakazy 

1. Przypisanie sobie ID na instancjach rajdowych z przypadkowymi graczami (randomami), jest ZAKAZANE i z reguły, nagradzane wyrzuceniem z gildii. Możemy potrzebować akurat Twojej pomocy, której nie będziesz w stanie nam udzielić. Jeżeli masz zamiar rajdować z graczami przypadkowo dobranymi, nie potrzebujesz być członkiem żadnej gildii, tym bardziej naszej*. 

2. Zabrania się korzystania z programów ingerujących w proces działania gry (HACKÓW), a także wykorzystywania jakichkolwiek błędów serwera (BUG ABUSING). 

3. Złożenie podania do innej gildii nagradzane jest kickiem z gildii. 

4. Zabrania się mieć innej brody niż rudej. Każdy inny kolor będzie nagradzany -50 dkp/dzień 

*- Dotyczy tylko obecnego tieru.